29.08.2017.

Državno prvenstvo u daljinskom plivanju perajama

Državno prvenstvo u podvpdnoj orijentaciji

Državno prvenstvo u podvodnoj orijentaciji za djecu

Uz pomoć Saveza Sportova Istarske županije i Ronilačkog Saveza Istarske županije, Ronilačko Sportski klub "Mladost" Medulin organizirao je 1. Kamp podvodne orijentacije na jezeru Lepenica u Fužinama. U sklopu kampa održano je Državno prvenstvo u daljisnkom plivanju perajama, Državno prvenstvo u podvodnoj orijentaciji te po prvi put Državno prvenstvo u podvodnoj orijentaciji za djecu sa disalicom. U kampu se učilo disciplini podvodne orijentacije sa ronilačkom bocom te na disalicu, bez ronilačke boce.

Kamp je započeo sa Državnim prvenstvom u daljinskom plivanju perajama na kojem su za Mladost nastupili: Valeria Kirac, Denis Dobran, Marin Pekica, Lea Ikić Čupev, Tijana Pavelić, Robert Čupev, Martina Pekica, Teo Dobran, Mateo Biletić, Luka Bohač, Lean Osmanović, Ana Jerković, Mihael Botić, Mario Gortan, Marta Gortan, Marco Cafolla, Valentina Cafolla, Ana Miličević, Ema Ivetić i Toni Pekica. Za RK Centar iz Medulina nastupila je Petra Rački. Kadeti i mlađi kadeti su plivali dionicu od 1000m dok su stariji plivali 4000m. Također, natjecalo se i u štafetama za najmlađe 4x500m i 4x2000 za seniore. Robert Čupev bio je prvi u apsolutnoj kategoriji na 4000m kao i Lea Ikić Čupev. U ženskoj kategoriji drugo mjesto zauzela je Valeria Kirac, a treća je bila Ema Ivetić koja je slavila u kategoriji juniorki i mlađih juniorki. U kategoriji veterana Denis Dobran je bio drugi. Među kadetima Marco Cafolla je doplivao do najsjajnijeg odličja dok je Luka Bohač bio treći, a među mlađim kadetima Teo Dobran je bio također treći. U kategoriji štafeta Mladost je već dugi niz godina neporažena te je i ove godine doplivala do prvog mjesta u sastavu Valentina Cafolla, Lea Ikić Čupev, Valeria Kirac i Ema Ivetić. Među kadetima u štafeti 4x500m Mladost je u sastavu Luka Bohač, Teo Dobran, Lean Osmanović i Marco Cafolla također doplivala do prvog mjesta. U ukupnom poretku klubova u muškoj konkurenciji je Mladost bila prva dok je u ženskoj i ukupnoj kategoriji bila druga.

Na Državnom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji za Mladost su nastupili Robert Čupev, Lea Ikić Čupev, Tijana Pavelić, Ana Jerković, Valeria Kirac, Ema Ivetić, Mateo Biletić, Mario Gortan i Ana Miličević. Za RK Centar Medulin nastupili su Lucio Lorencin, Marta Dobran i Petra Rački. Plivale su se pojedinačne discipline M Course, 5 Points, Star i Paralel Slalom. Najbolje rezultate prvenstva ostvarili su Robert Čupev koji je bio prvi u svim disciplinama te Ana Jerković koja je osvojila zlata u juniorskoj i seniorskoj kategoriji u svim disciplinama osim discipline Star u kojoj je među juniorkama bila treća. Lea Ikić Čupev je u disciplini Star uzela zlato, u disciplinama M Course i 5 Points je bila druga, a u Paralel Slalomu treća. Tijana Pavelić je zauzela treće mjesto u disciplinama M Course i 5 Points, a u disciplin Star je bila druga. Valeria Kirac je u disciplini Star među seniorkama bila treća dok je u juniorskoj kategoriji bila prva, a među juniorkama je zauzela i drugo mjesto u disciplinama 5 Points i Paralel Slalom te treće u M Coursu. Mateo Biletić je neočekivano bio treći među seniorima u Paralel Slalomu što mu je donijelo i prvo mjesto među juniorima, a i u disciplini Star je u svojoj kategoriji pobijedio, dok je u M Coursu bio drugi. Juniorka Ema Ivetić je osvojila srebro u disciplinama M Course  i Star te broncu u Paralel Slalomu. Među juniorima Mario Gortan doplivao je do drugog mjesta u disciplini 5 Points. Za klub Centar iz Medulina Marta Dobran je među juniorkama bila treća.

Po prvi puta održano je i Državno prvenstvo u podvodnoj orijentaciji za djecu sa disalicom gdje su se plivale discipline Reperi 5 i Paralel kurs u kategorijama mlađih kadeta, kadeta, mlađih juniora i juniora. Za Mladost su nastupili: Marco Cafolla, Luka Bohač, Lean Osmanović, Teo Dobran, Martina Pekica, Toni Pekica, Ema Ivetić, Mario Gortan, Mateo Biletić. Za RK Centar nastupila je Marta Dobran. U disciplini Reperi 5 Martina Pekica je bila treća među kadetkinjama, Marco Cafolla je bio drugi među juniorima te prvi među mlađim juniorima i kadetima. Mateo Biletić je među juniorima osvojio broncu te među mlađim juniorima srebro. Lean Osmanović je bio treći među kadetima, dok su među mlađim kadetima Teo Dobran i Toni Pekica zauzeli prvo odnosno treće mjesto. U disciplini Paralel kurs Mateo Biletić je pobijedio među juniorima i mlađim juniorima. Luka Bohač je bio drugi među kadetima, a Toni Pekica treći među kadetima te prvi u mlađe kadetskoj kategoriji u kojoj je Teo Dobran bio drugi. Zbrojem bodova Mladost je pobijedila među dečkima dok je među curama i sveukupno bila druga.

Norme za seniorsku reprezentaciju Hrvatske u podvodnoj orijentaciji koja će nastupiti na Europskom prvenstvu u Bratislavi otplivali su Robert Čupev, Tijana Pavelić i Lea Ikić Čupev dok će boje juniorske reprezentacije iz kluba braniti Ana Jerković.