• novosti
  • Odarbana novost
1. Utrka Kupa Hrvatske u plivanju perajama i brzinskom ronjenju
26.02.2024.

Ronilačko Sportski klub Boškarin Pula i Ronilačko Sportski klub Mladost Medulin proteklog vikenda nastupili su na 1. kolu Kupa Republike Hrvatske u plivanju perajama i brzinskom ronjenju u Zagrebu.

Plivale su se discipline 100 i 400 metara plivanje perajama, 50 metara apnea i 50 i 200 metara bifin. Iako su otputovali u manjem sastavu nego inače ostvarili su odlične rezultate.

Za Mladost su nastupili Leon Kolar, Lucas Kolar, Barbara Matika, Luana Mikac, Leon Mijandrušić, Leon Čupev i Ilirjana Lleshaj, a za Boškarin nastupila je Emili Mijandrušić.

Junior Leon Kolar bio je prvi na 50 apnea, treći na 50 bifin i drugi na 100 plivanje perajama.

Mlađa juniorka Barbara Matika osvojila je zlato na 50 apnea i 400 plivanje perajama dok je u istoj disciplini bila druga među seniorkama, a na 100 plivanje perajama osvojila je također drugo mjesto.

Kadet Lucas Kolar osvojio je zlato na 400 plivanje perajama i srebro na 50 bifin.

Mlađi kadet/i Leon Mijandrušić osvojio je prvo mjesto na 100 plivanje perajama i drugo mjesto na 50 bifin.

Leon Čupev bio je drugi na 100 plivanje perajama i treći na 50 bifin.

Mlađa kadetkinja Ilirjana Lleshaj osvojila je prvo mjesto na 50 bifin i 100 plivanje perajama. Početnica Emili Mijandrušić osvojila je brončanu medalju na 100 plivanje perajama.

Sljedećeg vikenda očekuje nas 2.Utrka Kupa Hrvatske koja će se održati u Rijeci.