SviKadeti, kadetkinje, mlađi kadeti, mlađe kadetkinje i početnici RSK “Mladost” Medulin i KPA “Uljanik” Pula pod vodstvom trenera Lee Ikić Čupev, Roberta Čupev i Eme Ivetić nastupili su na “Kadetskom i mlađe kadetskom Državnom Prvenstvu u plivanju perajama” koje se održalo u Koprivnici. Mladost je nastupila u sastavu Meri Bernobić, Lana Rački, Barbara Matika, Mihael Botić,Karlo Reljanović, Luka Bernobić, Luka Medić, Eric Ilisić, Lean Metikoš Crevatin, Ivor Knežević, Matija Ritoša, Sara Soldo, Lucas Kolar, Leon Čupev, Dora Komparić, Sebastijan Hajnc, Leon Kolar i David Reljanović dok su za Uljanik nastupili Lena Živković, Luka Kasalo, Jan Rački i Leon Mijandrušić.

 

Kadet Leon Kolar bio je treći na 25 apnea, drugi na 400 pp te prvi na 50, 100 i 800 plivanje perajama.

Kadetkinja Barbara Matika osvojila je srebro na 25 apnea, 100, 400 i 800 plivanje perajama te zlato na 200 bifins.

Kadet Karlo Reljanović je osvojio broncu na 50 i 100 bifins.

Kadet Mihael Botić bio je treći na 100 i 800 plivanje perajama.

Kadet Sebastijan Hajnc bio je treći na 200 bifins.

Kadetkinja Lana Rački bila je treća u disciplini 50 bifins i 50 plivanje perajama.

Mlađi kadet Matija Ritoša osvojio je drugo mjesto u disciplini 25 apnea i treće mjesto na 100 bifins.

Mlađa kadetkinja Dora Komparić doplivala je do srebra u disciplinama 25 apnea i 50 plivanje perajama te zlata na 100, 400 i 800 plivanje perajama. Na 400 i 800 plivanje perajama je bila i treća među kadetkinjama.

Mlađa kadetkinja Sara Soldo doplivala je do bronce u disciplini 50 plivanje perajama.

Mlađi kadet Lucas Kolar bio je drugi u disciplini 50 bifins te treći u disciplinama 50, 100, 400 i 800 plivanje perajama.

     Mlađi kadet Luka Bernobić osvojio je prvo mjesto u disciplinama 50 i 200 bifins.

Mlađi kadet Luka Medić osvojio je srebro u disciplini 100 bifins te treće mjesto na 200 bifins.

Mlađi kadet Lean Metikoš Crevatin osvojio je treće mjesto u disciplini 50 bifins.

U kategoriji početnika David Reljanović zauzeo je prvo mjesto u disciplinama 25 apnea, 100 i 400 plivanje perajama, 100 bifins i 200 bifins. U mlađe kadetskoj kategoriji bio je treći na 25 apnea, drugi na 200 bifins i prvi na 100 bifins.

U kategoriji početnika Ivor Knežević zauzeo je prvo mjesto u disciplini 50 bifins te treće mjesto na 50 plivanje perajama.

U kategoriji početnika Leon Čupev zauzeo je treće mjesto u disciplinama 50, 100 i 200 bifins.

 

Kadetska štafeta 4×50 plivanje perajama u sastavu Sebastijan Hajnc, Karlo Reljanović, Mihael Botić i Leon Kolar osvojila je zlatnu medalju uz kadetski Državni rekord dok su mlađi kadeti u sastavu David Reljanović, Luka Medić, Matija Ritoša, Lucas Kolar bili prvi, a druga mlađe kadetska štafeta Mladosti u sastavu Luka Bernobić, Eric Ilisić, Ivor Knežević i Lean Metikoš Crevatin je bila druga.

 

Među kadetkinjama na 4×50 plivanje perajama u sastavu Lana Rački, Dora Komparić, Meri Bernobić i Barbara Matika osvojili smo drugo mjesto.

 

Kadetska MIX štafeta 4×100 bifins u sastavu Barbara Matika, Lana Rački, Leon Kolar i Karlo Reljanović osvojila je srebrnu medalju dok su mlađi kadeti u sastavu Luka Bernobić, Sara Soldo, Dora Komparić i Lucas Kolar osvojili zlatnu medalju.

 

Za KPA “Uljanik” Pula odlične rezultate isplivala je početnica Lena Živković doplivavši do bronce na 50 i 100 plivanje perajama i 100 bifins.

 

U ekipnom poretku među dječacima Mladost je osvojila prvo mjesto, a Uljanik šesto mjesto, među djevojčicama Mladost je bila druga, a Uljanik sedmi i ukupno Mladost prva, a Uljanik šesto mjesto.

 

RSK MLADOST